.
Zdjęcie przykładowego artykułu

Osuszanie dachów płaskich

usuwanie wilgoci z przestrzeni dachowych

Warunki klimatyczne, źle wykonana lub uszkodzona izolacja dachu płaskiego może spowodować znaczne szkody związane z zalewaniem budynków i zamakaniem izolacji termicznej. Najczęstszą przyczyną nieszczelnych dachów płaskich są warunki pogodowe takie jak silny deszcz, gradobicie, śnieg, mróz oraz promienie UV. W związku z wahaniami temperatur materiały budowlane raz kurczą się innym razem pęcznieją powodując nieodwracalne zmiany w strukturze izolacji. Powstają rysy i szczeliny co prowadzi do przecieków a następnie do znacznego uszkodzenia i całkowitego zalania dachu płaskiego.


Woda znajdująca się w przestrzeni zamkniętej dachu płaskiego nie ma możliwości odparowania. Szkody spowodowane przeciekającym dachem nie ograniczają się wyłącznie do zalewania pomieszczeń znajdujących się poniżej, lecz również do rozwoju grzybów pleśniowych oraz wzrostu kosztów ogrzewania. Zalana, mokra wełna mineralna lub styropian traci swoje właściwości izolacyjne.


Rozwiązanie problemu zalanego dachu płaskiego jest znacznie prostsze niż może się wydawać. Posiadamy odpowiednią technologię i urządzenia umożliwiające osuszenie dachu płaskiego bez konieczności podejmowania kosztownych i czasochłonnych prac rozbiórkowych związanych z wymianą wszystkich warstw dachu. Po zlokalizowaniu i uszczelnieniu przeciekającego dachu można przystąpić do osuszania.

 

Osuszenie dachu płaskiego oszczędza czas, koszty oraz zabezpiecza budynek przed zagrzybieniem.


Osuszanie dachu płaskiego – technologia

 

Firma Pro-Dry dysponuje unikalną technologią osuszania dachów płaskich, bez konieczności wymiany materiałów hydro izolacyjnych, prac rozbiórkowych i kompleksowego odtwarzania wszystkich powłok izolacyjnych.


Nasza unikalna w skali kraju technologia osuszania dachów płaskich opiera się na trzech kluczowych etapach:

 

1. Identyfikacja: Stworzenie mapy zawilgocenia określającej pomiary stanu wilgotności materiałów budowanych, zakres i wielkość zalania dachu płaskiego oraz lokalizacja nieszczelności.

2. Osuszenie dachu płaskiego: Dobór odpowiednich urządzeń przeznaczonych do procesu osuszania dachów płaskich, osuszenia warstw izolacyjnych i przestrzeni zamkniętych, osuszenie styropianu, osuszenie keramzytu, osuszenie wełny.

3. Weryfikacja: Stworzenie mapy zawilgocenia i porównanie wyników z etapem pierwszym. Podział prac na trzy ściśle powiązane ze sobą etapy jest niezbędny ze względów technologicznych oraz jakościowych. Pozwala zweryfikować skuteczność osuszenia dachu płaskiego i dokładnie udokumentować przeprowadzone prace.


Urządzenia wykorzystywane do osuszania izolacji dachów płaskich charakteryzują się bardzo dużą wydajnością, cichą pracą oraz niskim zużyciem energii elektrycznej. W zestawach dedykowanych osuszaniu dachów płaskich znajdują się wysokowydajne osuszacze, pompy ciśnieniowe i podciśnieniowe, separatory, wentylatory.


Technologia osuszania jest całkowicie bezobsługowa, przystosowana do 24h trybu pracy i co najważniejsze cicha i bezpieczna dla mieszkańców.

 

Osuszanie dachów płaskich gwarantuje minimalizację bardzo kosztownych remontów oraz szkód spowodowanych wodą zalegającą w warstwie izolacyjnej. Dzięki zastosowaniu naszej technologii izolacja termiczna zostaje osuszona i ponownie spełnia swoje zadanie, nie występują zacieki na ścianach i sufitach, rozwój pleśni zostaje zatrzymany.


Zadzwoń do nas po bezpłatną poradę

Phone 507 626 383