.
Wypożyczalnia wentylatorów powietrza

Wypożyczalnia wentylatorów powietrza

Wentylatory i dmuchawy do osuszania budynków
Podczas prowadzenia prac osuszających najczęściej stosowanym urządzeniem poza oczywiście osuszaczem powietrza jest wentylator – dmuchawa. Tego typu urządzenia wspierające osuszanie ścian i posadzek mogą mieć różne nazwy, jednak ich główną funkcją jest przyspieszenie tempa parowania. Wentylatory stosowane do procesów osuszania wytwarzają strumień powietrza o prędkości dochodzącej aż do 100 km/h. Strumień powietrza po przejściu przez specjalnie ukształtowaną dysze jest płaski i szeroki. Wentylatory stosowane podczas osuszania nie podgrzewają powietrza, lecz dzięki dużemu przepływowi powietrza zwiększa tempo parowania, przyspieszając osuszania zalanych ścian.


Cechy dmuchaw i wentylatorów:
Wszystkie profesjonalne dmuchawy i wentylatory stosowane w pracach związanych z osuszaniem działają w oparciu o te samą zasadę. Poszczególne modele i typy urządzeń różnią się od siebie. Na pierwszy rzut oka niektóre cechy poszczególnych modeli są takie same, jak na przykład kształt, średnica czy sterowanie. Cechy których nie możemy jednak zauważyć a które są bardziej istotne to, bezpieczeństwo użytkowania, pojemność i wielkość wytworzonego ciśnienia. Ocena jakości wentylatora jest szczególnie trudna w sytuacji w której materiały reklamowe producentów zawierają niepełne dane specyfikacji technicznej.


Ukierunkowanie strumienia powietrza podczas osuszania budynków:
Podczas prowadzenia prac osuszających bardzo ważnym elementem jest ukierunkowanie powietrza zarówno z osuszacza jak i wentylatora czy dmuchawy. Odpowiednie ustawienie wentylatora, ukierunkowanie strumienia powietrza może znacząco zwiększyć skuteczność osuszania nawet o 40 %. Niektóre modele dmuchaw pozwalają na regulację ich kąta pracy ( 15o, 45o, 90o). Odpowiednie ustawienie danego modelu zwiększa skuteczność osuszania ścian, sufitów, parkietów, posadzek. Wybór odpowiedniego modelu wentylatora uzależniona jest od konkretnego zapotrzebowania.


Stosowanie dmuchaw podczas osuszania budynków:
Podstawowym i kluczowym celem osuszania jest wykonanie tego w możliwie najkrótszym czasie. Aby zwiększyć efektywność osuszania budynku, musimy ustalić zależność pomiędzy parowaniem, temperaturą oraz wilgotnością względną powietrza. Staramy się rozstawić dmuchawy, wentylatory i osuszacze w taki sposób aby wytworzyć właściwą cyrkulację powietrza która obejmuje całe osuszane pomieszczenie. Bardzo często dochodzi do sytuacje w której musimy zastosować znacznie więcej wentylatorów niż osuszaczy powietrza. Należy jednak pamiętać aby dokonać odpowiedniej oceny stanu i zakresu zalania, dokonać odpowiednich pomiarów wilgotności i przeliczeń, dopiero wtedy możemy dobrać odpowiedni model wentylatora oraz określić ilość sprzętu potrzebnego do skutecznego i efektywnego osuszenia po zalaniu.


Do czego stosuje się wentylatory i dmuchawy podczas osuszania budynków:
Głównym celem likwidacji szkód wywołanych przez wodę jest najszybsze osuszenie mokrych elementów konstrukcyjnych i wykończenia. Bardzo szybki przepływ powietrza radykalnie zwiększa efektywność suszenia ścian bez względu na zastosowany materiał. Kluczowe jest ustalenie równowagi między poziomem zawilgocenia materiałów budowlanych, temperaturą, wilgotnością względną oraz tempem parowania. Dmuchawy i wentylatory rozmieszczamy wszędzie gdzie jest to konieczne aby przyspieszyć proces osuszania.

Najczęstsze przyczyny stosowania dmuchaw i wentylatorów podczas osuszania budynków to między innymi :
- Przyspieszenie procesu osuszania po zalaniu,
- Wymuszenie cyrkulacji powietrza w zamkniętych, mokrych przestrzeniach,
- Usuwanie warstwy granicznej z mokrych ścian,
- Usuwanie wilgoci technologicznej,
- Wsparcie procesu osuszania budynków,
- Zwiększenie efektywności osuszania posadzki przed położeniem paneli,
- Usuwanie wilgoci z kondensacji pary wodnej.


Zalety wynajmu wentylatorów i dmuchaw w naszej firmie:
- Posiadamy tylko profesjonalne wentylatory o szerokiej gamie zastosowań,
- Dysponujemy szeroką gamą urządzeń o bardzo dużej wydajności aż do 4500 m3/h,
- Proponowane przez nas wentylatory i dmuchawy charakteryzują się niskim zużyciem energii elektrycznej,
- Oferujemy klientom darmowe pomiary stanu zawilgocenia oraz pomagamy w doborze odpowiedniego wentylatora - dmuchawy.
- Oferujemy transport, montaż i demontaż wynajętego sprzętu osuszającego.
- Nie pobieramy kaucji za wypożyczone urządzenia wspierające osuszanie.
- Oferujemy największe rabaty cenowe – jesteśmy otwarci na negocjacje cenowe.


Tylko u nas otrzymacie Państwo najwyższą jakość przy najniższych cenach.

Zadzwoń do nas po bezpłatną poradę

Phone 507 626 383