.
Wypożyczalnia osuszaczy powietrza

Wypożyczalnia osuszaczy powietrza

Osuszacz powietrza – skuteczna metoda walki z wilgocią w domu
Osuszacz jest to urządzenie używane do zmniejszenia wilgotności powietrza w zamkniętym pomieszczeniu. Osuszacze poprzez usunięcie wilgoci przyspieszają schnięcie różnych materiałów budowlanych. Należy rozważyć zastosowanie osuszaczy, gdy względna wilgotność w pomieszczeniach przekracza 60%, występuje zjawisko kondensacji pary wodnej lub doszło do awarii wodnej i zalania lokalu.


Korzyści wynikające ze stosowania osuszaczy.
Osuszacze pomagają zwiększyć tempo parowania i wysychania, zabezpieczają lokal przed rozprzestrzenianiem się pierwotnych uszkodzeń, zapobiegają wtórnym uszkodzeniom spowodowanych wilgocią oraz pomagają poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach. Osuszacze spełniają te funkcje poprzez usuwanie pary wodnej z powietrza w tempie większym lub przynajmniej równym do tempa parowania wilgoci mokrych materiałów. Zastosowanie wyłącznie wentylatorów bez wsparcia osuszaczy powietrza mogłoby jedynie wprawić w ruch mokre i ciepłe powietrze przez co tempo parowania byłoby wolne. Co więcej w takim przypadku powietrze może zawierać wilgoć w ilości wystarczającej do spowodowania szkód wtórnych na elementach wyposażenia lokalu.


Jak działają osuszacze
Jak działa osuszacz kondensacyjny? Pomijając opis techniczny i zastosowaną technologię w prostych słowach można opisać proces osuszania jako przepływ zaczerpniętego wilgotnego powierza z lokalu nad parownikiem. Temperatura powietrza zostaje obniżona do punktu rosy i następuje wykroplenie wody do wbudowanego zbiornika. Następnie powietrze zostaje ogrzane do temperatury pokojowej i ponownie wypuszczone do pomieszczenia pozbawione nadmiaru wilgoci. Wielu ludzi jest zaskoczonych ilością wody którą pracujący osuszacz może usunąć z powietrza. Należy pamiętać jednak o wydajności i przepływie powietrza urządzenia podczas usuwania szkód wodnych.


Wydajność i zakres pracy osuszacza
Wysoka wydajność osuszacza jest kluczowym parametrem podczas usuwania szkód wodnych. Im większa ilość usuniętej wody tym krótszy czas procesu osuszania. Porównanie klasy i jakości osuszacza jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać, powodem trudności jest fakt, iż niezależnie od typu osuszacza wydajność zależy głównie od wilgotności względnej i temperatury panującej w danym pomieszczeniu. Zakres pracy poszczególnych urządzeń osuszających jest różny w zależności od klasy danego osuszacza i ma bardzo duży wpływ na ich wydajność dlatego trzeba zapewnić odpowiednie dla niego warunki pracy urządzenia osuszającego lub zmienić jego rodzaj lub typ. Podczas pracy osuszacza kondensacyjnego w zbyt niskiej temperaturze oblodzeniu ulega wężownica co powoduje znaczny spadek wydajności. Należy jednak pamiętać aby nie przesadzić z podnoszeniem temperatury. Z naszych doświadczeń wynika iż optymalna temperatura otoczenia w której powinien pracować osuszacz kondensacyjny wacha się od 16 do 28 oC.


Rozmieszczenie osuszaczy:
Jak ustawić osuszacze by pracowały najefektywniej? Osuszacz żeby osiągnąć mógł najlepszy efekt, musi pracować w zamkniętym pomieszczeniu. Wszystkie okna, drzwi oraz inne otwory muszą zostać szczelnie zaślepione. Urządzenia osuszające powinny zostać rozmieszczone tak, by nic nie przysłaniało wlotu i wylotu powietrza.
Uwaga : Nie wolno doprowadzić do sytuacji w której strumień powietrza z jednego osuszacza skierowany był bezpośrednio na inny osuszacz.
W normalnych warunkach osuszacz powinien zostać ustawiony w centralnej części pomieszczenia. Należy zwrócić uwagę aby wlot powietrza urządzenia znajdował się nie bliżej nić metr od ściany. Pracujący osuszacz będzie wywierał niewielki wpływ na osuszanie sąsiedniej zamkniętej przestrzeni takiej jak np. inny pokój, pomieszczenie gospodarcze. Należy więc otworzyć wewnętrzne drzwi i ustawić osuszacz w taki sposób by wymuszał obieg powietrza lub wyposażyć się w wysokowydajny wentylator ( sahara, ace itp.) Podczas osuszania wielu pomieszczeń, osuszacze trzeba rozmieścić w równych odstępach tak, by prowadziły nadmuch między wszystkimi częściami budynku.


Do czego stosuje się osuszacze powietrza:
Najczęstsze przyczyny stosowania osuszaczy powietrza to między innymi :
- Usuwanie skutków zalań
- Usuwanie skutków powodzi
- Usuwanie wilgoci technologicznej
- Usuwanie wilgoci ze ścian w wyniku awarii wodnej
- Usuwanie wilgoci z posadzki przed położeniem paneli
- Usuwanie wilgoci z kondensacji pary wodnej
- Usuwanie wilgoci z nieszczelnej izolacji


Zalety wynajmu osuszaczy w naszej firmie:
- Posiadamy tylko sprawdzone, profesjonalne, w pełni sprawne osuszacze o bardzo dużej efektywności.
- Dysponujemy szeroką gamą urządzeń osuszających o bardzo dużej wydajności aż do 120 litrów na dobę i przepływie powietrza do 1500 m3.
- Proponowane przez nas osuszacze charakteryzują się cichą pracą oraz bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej.
- Oferujemy klientom darmowe pomiary stanu zawilgocenia oraz pomagamy w doborze odpowiedniego osuszacza.
- Oferujemy transport, montaż i demontaż wynajętego sprzętu osuszającego.
- Nie pobieramy kaucji za wypożyczone osuszacze.
- Oferujemy największe rabaty cenowe – jesteśmy otwarci na negocjacje.


Tylko u nas otrzymacie Państwo najwyższą jakość przy najniższych cenach.

Zadzwoń do nas po bezpłatną poradę

Phone 507 626 383