.
Zdjęcie przykładowego artykułu

Lokalizacja przecieków inspekcja TV

wideo inspekcja rur kanalizacyjnych

Usługa inspekcji rur kanalizacyjnych kamerą TV ma na celu zweryfikowanie widocznych uszkodzeń odpływów. Pozwala na nieniszczące i nieinwazyjne zbadanie stanu rur od wewnątrz. Inspekcja TV weryfikuje przede wszystkim stanu połączeń rur ich naturalnych załamań oraz czy nie występują uszkodzenia mechaniczne.


Obraz na wyświetlaczu zestawu monitorującego pozwala w czasie rzeczywistym kontrolować stan badanych odcinków odpływów lub pionów kanalizacyjnych. Wykonuje zdjęcia oraz rejestruje obraz wideo.


Co pozwala wykryć inspekcja TV?

 

Z przeprowadzonych prac najczęstszą usterką są zatkane odpływy kanalizacyjne z wanny lub ze zlewozmywaka kuchennego. Zbierające się włosy, tłuszcze, mydło oraz odpady kuchenne tworzą dość duży problem w bieżącym odprowadzaniu wody do kanalizacji. Często spotykaną usterką są zastoje czyli osady wraz z wodą, które nie są w stanie same odpłynąć do pionu. Tworzą one zastoje, które z czasem powodują korozję uszczelki i wyciek wody z instalacji kanalizacyjnej. Coraz mniej spotykaną usterką, ale jednak występującą, są błędy montażowe. Spotyka się poprzewiercane rury kanalizacyjne. Przy montażu szafki, zabudowy czy nawet obrazka wiertło za głęboko prowadzone w ścianie może uszkodzić taką rurę.


Inspekcję TV wykorzystuje się również by zajrzeć w miejsca mało dostępne jak na przykład zabudowy spłuczek, zabudowy wanny, piony kominowe, rury spustowe itp., wszędzie tam gdzie jest utrudniony lub niemożliwy dostęp.


Posiadamy unikatowy zestaw do inspekcji wideo rur kanalizacyjnych. Nasza kamera posiada głowicę o średnicy 2 cm, którą jesteśmy w stanie poprowadzić w rurach o średnicy 32 cale i przejść do 8 kolanek 90o. Głowica kamery wyposażona jest w system doświetlenia oraz emituje sygnał pozwalający ją namierzyć.


Inspekcję TV rur kanalizacyjnych wykonuje się w przypadku lokalizacji ukrytych wycieków, które pojawiają się w halach garażowych przy zakończeniach pionów kanalizacyjnych. Zalecane jest wykonanie inspekcji przy pojawiających się wilgotnych plamach w mieszkaniu czy choćby uciążliwego zapachu wydobywającego się z syfonów zlewu, wanny czy umywalki. Badanie kamerą pozwala w nieinwazyjny sposób sprawdzić stan odpływów ich odpowiedni spadek oraz stan połączeń.

Zadzwoń do nas po bezpłatną poradę

Phone 507 626 383