osuszanie budynków osuszanie wilgoci

osuszanie po zalaniach

Osuszanie podposadzkowe Woda pod posadzką

 

OSUSZANIE PODPOSADZKOWE

Osuszanie wilgoci pod posadzką
W wyniku zalania lub awarii wodnej bardzo często pod posadzkę mieszkania dostaje się woda, która rozprzestrzeniając się zwiększa obszar zalania i powoduje powstanie znacznych szkód w pomieszczeniach pierwotnie nie zalanych. Wilgoć znajdująca się w strefie posadzki ma możliwość odparowania tylko i wyłącznie przez dylatację ściany, co powoduje występowanie zjawiska podciągania kapilarnego i powoduje kolejne niemałe szkody. .
Przystąpienie do procesu osuszania odbywa się w kilku etapach. Pierwszym z etapów jest określenie kategorii zalania, obszaru zalania, stanu zawilgocenia ścian oraz sprawdzenie czy w warstwie izolacji posadzki znajduje się woda czy tylko wilgoć. Wszystkie te elementy składają się na dobór odpowiedniej metody osuszania. Jeśli którakolwiek z powyższych czynności zostanie pominięta możemy być przekonani że proces osuszania nie będzie skuteczny lub będzie trwał bardzo długo.
Metoda osuszania zalanej strefy podposadzkowej jest skuteczna tylko i wyłącznie w przypadku dobrze zdiagnozowanego stanu zawilgocenia. W celu usunięcia wody lub wilgoci ze strefy podposadzkowej należy zastosować wysokowydajne pompy ciśnieniowe. Wiele firm osuszających popełnia kardynalny błąd wtłaczając suche powietrze pod posadzkę w której znajduje się woda. Taka praktyka powoduje bardzo szybkie zwiększenie obszaru zalania. Należy pamiętać iż w pierwszej kolejności trzeba usunąć wodę znajdującą się pod posadzką za pomocą pomp ciśnieniowych. Kolejnym etapem jest wtłaczanie suchego i lekko podgrzanego powietrza do strefy podposadzkowej w celu pozbycia się pozostałości wilgoci.
Usunięcie wody spod posadzki jest jednym z najważniejszych etapów procesu osuszania. To właśnie ten proces determinuje czas i ma praktycznie najwyższy wpływ na cenę osuszania. Należy pamiętać iż w zalanej, mokrej strefie podposadzkowej mogą namnażać się szkodliwe mikroorganizmy i grzyby, dlatego też po zakończeniu osuszania zalecane jest jej ozonowanie.
Szybkie usunięcie wody spod posadzki wpływa na:

- Minimalizację szkód spowodowanych wodą

- Minimalizację kosztów remontu po zalaniu wodą

- Zmniejszenie czasu osuszania mieszkania po zalaniu wodą

- Zmniejszenie kosztów osuszania mieszkania po zalaniu wodą

- Ograniczenie zakresu i obszaru zalania mieszkania wodą

- Nie ma konieczności zbijania posadzki i kafli

- Zapobiega rozwojowi grzybów pleśniowych

Zadzwoń do nas po bezpłatną poradę     

osuszanie budynków
PRO-DRY Spółka Jawna
ul. Sebastiana Klonowicza 71A
80-408 Gdańsk NIP: 584-27-29-709
e-mail: biuro@pro-dry.pl
Bądź na bieżąco

Newsletter
PRO-DRY osuszanie po zalaniach - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018
Panel administracyjny