Jak bardzo szkodliwa jest wysoka wilgotność na zdrowie Twojej rodziny - Pro-Dry Osuszanie

Jak bardzo szkodliwa jest wysoka wilgotność na zdrowie Twojej rodziny

Jak bardzo szkodliwa jest wysoka wilgotność na zdrowie twojej rodziny?

Odpowiednia wilgotność to coś więcej niż tylko komfort przebywania w pomieszczeniu. W przeważającej części wiemy jak utrzymać odpowiedni poziom wilgotności w domu, jedna często wymyka się ona spod kontroli. Z pewnością dobrze jest wiedzieć, co może się stać jeśli w naszym domu wilgotność jest zbyt duża lub zbyt mała. Szczególnie ważne jest by zwrócić uwagę na szkodliwość wysokiej wilgotności dla naszego zdrowia.

Czym jest wilgotność w mieszkaniu?

Krótko mówiąc, wilgotność jest masą pary wodnej w gramach zawartej w powietrzu, określającą jak wilgotne lub suche jest powietrze w naszym otoczeniu. Powietrze wewnątrz twojego mieszkania to nie tylko tlen i inne gazy – zawiera ono wilgoć, w różnym stopniu w zależności od temperatury. Im wyższa temperatura tym powietrze może pomieścić więcej wody. Bardzo wiele czynników może przyczynić się do wzrostu wilgotności w domu np: pranie, gotowanie, sprzątanie, oddychanie.

Czy wilgotność w pomieszczeniach ma znaczenie?

Wilgotność w pomieszczeniu ma bardzo duże znaczenie. Wilgotność mierzymy na dwa sposoby: wilgotność bezwzględną i wilgotność względną. Wilgotność bezwzględna jest miarą ilości wody w powietrzu w zależności od jej temperatury. Względna wilgotność jest procentowym pomiarem wilgotności w odniesieniu do maksymalnej wilgotności dla tej temperatury.

Najczęstszym pomiarem w naszych domach jest pomiar wilgotności względnej i lepiej jest utrzymywać ją w przedziale 40% - 60%. Problemy pojawiają się, gdy poziom wilgotności w naszych domach spada poniżej 40% lub wzrasta powyżej 60%. Biorąc pod uwagę, że ludzie mogą spędzać do 90% naszego czasu w pomieszczeniach zamkniętych, absolutnie niezbędne jest, aby mieć oko na względną wilgotność otaczającego nas środowiska.

Jak wpływa na nas wilgoć i czy może być szkodliwa?

Bez wątpienia wysoki poziom wilgotności względnej ma niezwykle szkodliwy wpływ na nas.

Warto zauważyć, że wysoki poziom wilgotności może wpływać na alergie i powodować choroby dróg oddechowych wywołane przez czynniki biologiczne, takie jak roztocza oraz pleśń. Grzyby pleśniowe i roztocza doskonale się rozwijają w środowiskach o dużej wilgotności. Pleśń może być niesamowicie szkodliwa dla prawie wszystkich ludzkich funkcji, wpływając na układ oddechowy, krążenie, zdolności umysłowe i wiele innych.

Jak zapobiec tym problemom?

Utrzymanie prawidłowej wilgotności w domu jest stosunkowo łatwe do osiągnięcia. Dostarczanie świeżego powietrza do pomieszczeń jest po prostu najlepszym i najefektywniejszym sposobem kontroli wilgotności. Im większa jest wymiana powietrza, tym mniejsza będzie wilgotność i temperatura powietrza. W niektórych przypadkach, jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie wyłącznie wentylacją, użycie osuszacza powietrza pomaga również w utrzymaniu wilgoci na właściwych poziomach. To z pewnością pomaga zapobiec nadmiernemu zawilgoceniu domu, a tym samym rozwojowi pleśni i grzybów.

Zespół Pro-Dry

Tagi:
Komentarze:
Dodaj komantarz
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Imię *
  E-mail *
  WWW
  Przepisz kod *
osuszanie kod
*
Tagi HTML są wyłączone
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych przeze mnie w formularzu w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi komentarzy. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
O NAS
Blog PRO-DRY to zbiór informacji, porad oraz aktualności dotyczących usuwania szkód zalaniowych i odgrzybiania pomieszczeń. Tu także znajdą Państwo informację o zmianach i aktualnościach dotyczących oferty PRO-DRY

osuszanie budynków W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona zawiera autorskie zdjęcia i opracowania, każdorazowe wykorzystanie zamieszczonych na niniejszej stronie jakichkolwiek materiałów oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 o prawie autorskim i prawach pokrewnych.