Osuszanie po zalaniu domu w Gdyni - Pro-Dry Osuszanie

Osuszanie po zalaniu domu w Gdyni

Rzadko opisujemy prace osuszania domów czy mieszkań po zalaniu. Chociaż tego typu prac mamy najwięcej nie są to tematy szczególnie interesujące i ciekawe by je opisywać. Osuszanie po zalaniach to długotrwały proces, trwa on zazwyczaj od 10 do 18 w cięższych przypadkach do 21 dni. Wymaga instalacji specjalistycznego sprzętu osuszającego, często wykonania zabiegów grzybobójczych i ozonowania.

Najczęściej przyczyna zalania pomieszczeń jest znana a usterka naprawiona zanim przystąpimy do osuszania budynku. I tak było tym razem, ale ...

Cofnijmy się cztery miesiące do zalania na pewnym osiedlu w Gdyni. Usterka została zlokalizowana przez nas na cyrkulacji ciepłej wody pod posadzką na parterze budynku. Wykonana odkrywka w posadzce była chybiona, ale potwierdziła w stu procentach awarię na cyrkulacji, którą było nawet słychać w wykonanej odkrywce a znajdowała się 50 cm obok. Klient wraz z hydraulikiem podjęli decyzję o odcięciu i zaślepieniu obiegu cyrkulacji i w ten sposób bez dalszego kucia załatwili problem wycieku w posadzce.
Przeprowadziliśmy osuszanie po zalaniu, wszystko przebiegło sprawnie i bez większych problemów. Po czterech miesiącach otrzymaliśmy telefon z informacją, że zawilgocenie wraca na ścianach i prośba o szybka pomoc. Co zastaliśmy na miejscu? Jakbyśmy cofnęli się w czasie. Identyczny stan i obszar zalania jak poprzednio.
Nie muszę dodawać jaki stan emocjonalny udzielał się Właścicielom. Człowiek popełnia błędy w życiu ale fizyki jeszcze oszukać się nikomu nie udało. Wilgoć w takim stopniu nie nawraca znikąd. Musi być inne źródło wilgoci. Wykonane następnie próby wychodzą identycznie jak poprzednio. Ciepła woda.

osuszanie po zlaniu Gdynia osuszanie po zlaniu Gdynia


Wykonano odkrywkę w tym samym miejscu co poprzednio. Cztery miesiące wcześniej wykonano w niej odcięcia i zaślepienia cyrkulacji. Niestety zaślepka wykonana była nieprawidłowo. Przeciekało miejsce zgrzewu, kropla spadała jedna na 4-5 sekund. Doprowadziło to do nawrotu zawilgocenia i powtórkę z całego procesu osuszania domu po zalaniu.

Pomimo braku naszej odpowiedzialności za usterkę mamy świadomość o odpowiedzialności jaka ciąży na wykonawcach. Jak mały błąd, drobne niedopatrzenie, niedogrzanie, niedociśnięcie niedokręcenie wynikające z pośpiechu lub zwykłego chwilowego rozkojarzenia może doprowadzić do znacznych zniszczeń.

Zespół Pro-Dry

Tagi:
Komentarze:
Dodaj komantarz
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Imię *
  E-mail *
  WWW
  Przepisz kod *
osuszanie kod
*
Tagi HTML są wyłączone
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych umieszczonych przeze mnie w formularzu w celach i zakresie zgodnymi z realizacją usługi komentarzy. Wiem, że zgodę tą mogę w każdej chwili wycofać.
O NAS
Blog PRO-DRY to zbiór informacji, porad oraz aktualności dotyczących usuwania szkód zalaniowych i odgrzybiania pomieszczeń. Tu także znajdą Państwo informację o zmianach i aktualnościach dotyczących oferty PRO-DRY

osuszanie budynków W tej witrynie stosujemy pliki cookies. Standardowe ustawienia przeglądarki internetowej zezwalają na zapisywanie ich na urządzeniu końcowym Użytkownika. Kontynuowanie przeglądania serwisu bez zmiany ustawień traktujemy jako zgodę na użycie plików cookies.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona zawiera autorskie zdjęcia i opracowania, każdorazowe wykorzystanie zamieszczonych na niniejszej stronie jakichkolwiek materiałów oraz ich publikowanie w innych miejscach wymaga zgody autorów. Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83 o prawie autorskim i prawach pokrewnych.